Licencja na przewóz osób
Świadczenie usług z zakresu transportu osób na trasach krajowych i międzynarodowych wymaga spełnienia wymogów formalnych. Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym zobowiązuje przewoźnika do posiadania licencji na krajowy przewóz osób samochodem osobowym. Do jej uzyskania konieczne jest złożenie wniosku w odpowiednim starostwie oraz spełnienie kilku warunków.
O licencję mogą się starać osoby niekarane za przestępstwa skarbowe oraz przeciwko mieniu, bezpieczeństwu w komunikacji, wiarygodności dokumentów i innym związanym z zawodem przewoźnika.
Dokument nie może być wydany osobie, na którą nałożono zakaz wykonywania działalności związanej z transportem. Konieczne jest też uzyskanie przez nią certyfikatu kompetencji zawodowych.
Wspomniany dokument nie uprawnia do przewozu busem. Do tego celu konieczna jest polska „licencja na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób pojazdem samochodowym przeznaczonym konstrukcyjnie do przewozu powyżej 7 i nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą”. Na trasach unijnych natomiast niezbędna jest odpowiednia licencja międzynarodowa.
Zanim pasażer sprawdzi firmę transportową w kontekście zezwoleń powinien uzyskać informacje, jakie są rodzaje licencji. Wówczas będzie mieć pewność, że okazany mu przez kierowcę dokument jest tym właściwym, a przewóz odbywa się legalnie. Dzięki temu zyskuje gwarancję, że jadąc do Belgii, Holandii czy Niemiec nie będzie musiał na własną rękę szukać środka transportu.
Nasi kierowcy posiadają licencje na transport osób
Firma Marcin Bus rzetelnie podchodzi do świadczonych usług, dlatego zanim przygotowaliśmy ofertę przewozową zadbaliśmy o wszystkie niezbędne licencje i kompetencje zawodowe. Odpowiednie uprawnienia poświadczone dokumentem ma każdy z naszych kierowców. Dzięki temu pasażerom możemy zagwarantować pełne bezpieczeństwo podróży z dotarciem do jej celu.