23 Artykułów

Powiat Inowrocławski 1- Niemcy

Autor marcinbus

Witamy wszystkich odwiedzających. Nasza firma od wielu lat specjalizuje się w przewozie osób busami do takich krajów jak Holandia, Niemcy czy też Belgia. W 2019 roku otworzyliśny nowe połączenia dla naszych busów do takich regionów jak: północne i południowe Niemcy, Szwajcaria, Dania czy Luksemburg. Nasze busy zabiorą Cię nie tylko z Inowroclawia do Niemiec, ale również ze wszystkich innych miejscowości powiatu do naszego zachodniego sąsiada. Obsługujemy m.in takie miejscowości jak: Gniewkowo, Janikowo, Kruszwica czy Pakość. Z tych miejscowości w stronę północnych i południowych Niemiec, Danii, Szwajcarii i Luksemburga wyruszamy w każdy poniedziałek i piatek. Nasze busy jadą w przeciwną stronę w każdy piętek i sobotę. Nasze busy do Niemiec  są nie tylko komfortowe i w pełni sprawne techiczne. Prowadzą je zdyscyplinowani i życzli kierowcy, którzy posiadają komplet uprawnień aby wykonywać zbiorowy przewóz osób. Korzystając z naszych usług mogą liczyć Państwo na dobre ceny za przewóz osób do Niemiec  z Gniewkowa, Janikowa, Kruszwicy czy Pakości.  Oczywiście jeździmy do Niemiec i nie tylko w systemie “door to door”. Swoją podróż rozpoczynasz i kończysz pod dowolnie wskazanym adresem. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt pod nr tel: +48 600 856 765 . Zapraszamy!

Mieszkańców takich miejscowości jak: Gniewkowo, Janikowo, Kruszwica czy Pakość. Zapraszamy!

Czy wyjazd za granicę trzeba zgłosić?

Czy wyjazd za granicę trzeba zgłosić?

Z roku na rok wzrasta liczba podróżujących po świecie Polaków. Większość wyjeżdża jedynie turystycznie, jednak wciąż znaczna część emigruje z kraju na stałe, na przykład w celach zarobkowych. Nie wszyscy wiedzą, że fakt wyjazdu trwającego dłużej niż sześć miesięcy mamy obowiązek zgłosić we właściwym dla miejsca zamieszkania urzędzie gminy.

Wymagania dotyczące przewozu osób

Wymagania dotyczące przewozu osób
Transport pracowników do europy Zachodniej z MarcinBus.eu

Firmy realizujące usługi w zakresie przewozu osób nie mogą być przypadkowe, prawo stawia im bowiem szereg wymagań, które muszą spełnić proponując przewóz osób samochodami. Nie dotyczy to jedynie firm działających na terenie kraju, ale także zleceń zagranicznych, kiedy miejscem docelowym jest np. Holandia. 

Czym charakteryzuje się bezpieczny przewóz osób?

Autor marcinbus
Czym charakteryzuje się bezpieczny przewóz osób?

Podstawą transportu osób jest zadbanie o najwyższy poziom bezpieczeństwa podróżujących. Decyduje o nim wiele czynników, które wpływają na samopoczucie i stan zdrowia podróżnych, ale również na ograniczenie do minimum ryzyka awarii lub wypadków. Przewidywanie problemów pozwala ich uniknąć w trasie, dlatego tak ważne jest spełnienie wymogów formalnych i zdroworozsądkowych.

Przewóz osób bez licencji – uwaga!

Przewóz osób bez licencji – uwaga!

Przewóz osób to działalność, która wiąże się z wyjątkową odpowiedzialnością, jaką kierowcy i przewoźnik ponoszą za pasażerów. Dlatego tak ważne jest działanie zgodzie z prawem i na podstawie ważnych licencji. Pomimo to na rynku usług można spotkać firmy przewozowe, które ignorują te obowiązki i wożą pasażerów pomimo braku uprawnień. Często zatrudniają też kierowców bez licencji.

Licencja na przewóz osób

Autor marcinbus
Licencja na przewóz osób

Świadczenie usług z zakresu transportu osób na trasach krajowych i międzynarodowych wymaga spełnienia wymogów formalnych. Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym zobowiązuje przewoźnika do posiadania licencji na krajowy przewóz osób samochodem osobowym. Do jej uzyskania konieczne jest złożenie wniosku w odpowiednim starostwie oraz spełnienie kilku warunków.